Cirpšanas vietas iekārtošana

Cirpšanas vietu iekārto labi apgaismotā vietā, kur ir pieejama elektrība, lai varētu pieslēgt dzirkli. Sagatavo vietu, kur pakārt dzirkli. Ideālā cirpšanas vieta sastāv no trim daļām. Nelieks aplociņš vai norobežota teritorija ar viegli veramiem vārtiņiem cērpamajām aitām.
Cērpamās aitas
Ērta cirpšanas vieta. Cirpšanas laikā aitai jābūt uz cieta pamata. Ja jūsu kūtī ir gluda koka vai betona grīda, tad pietiks, ja šo vietu kārtīgi izslaucīsiet (tīra cirpšanas vieta – nocirptā vilna cirpšanas laikā pasargāta no nevēlamiem piemaisījumiem, pakaišiem). Ja cirpšanas vietā nav gluds un ciets pamats, tad nepieciešams izveidot paliktni vismaz 1.5×1.5(2) metri, kuram pēc iespējas gluda virsma (biezs finieris, saplāksnis var izmantot arī linoleja gabalu, ja tas ir nez bojājumiem, u.c) .DSC08399
Aplociņš nocirptajām aitām, iekārtojams līdzīgi kā cērpamajām aitām.
DSC08432
Cieniet cirpēju darbu un savas aitas un cirpšanas brīdim iežogojiet tās tā, lai nebūtu brīva vieta, kurā aitām skraidīt. Nofiksējiet tās, lai bez lieka stresa varētu gaidīt savu cirpšanas kārtu.
Jūsu aitiņas visdrošāk jutīsies tieši jūsu gādīgajās rokās un jūsu klātbūtnē. Ja vien iespējams, tad aitu noķeršanu, pievešanu uz cirpšanu un no cirpšanas vietas, veiciet pats vai deleģējiet cilvēkus kuri aitām ir zināmi.

Facebooktwittergoogle_plusby feather

Portāls Latvijas aitkopjiem

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.