Ziema aitu novietnēs

Pēdējā laika siltās ziemas ir ieviesušas izmaiņas aitu turēšanas apstākļos. Tie, kuriem apstākļi atļauj, savas aitas var laist pastaigās un pat ganīt arī ziemā. Savukārt tiem, kuri aitas tur novietnēs, vajadzētu pasekot novietnes mikroklimatam – siltuma, mitruma režīmam, vēdināšanas iespējām.
Ja novietnē ir pastiprināts mitrums, tad būtu jāveic visi pasākumi, lai uzlabotu vēdināšanu. To risināt var dažādi – aitas sadalot pa vairākām telpām vai ierīkot ventilācijas sistēmas.
Reti kad aita, kurai ir vismaz centimetru gara vilna, cietīs no aukstuma, drīzāk no karstuma vai mitruma. Aita jūtot diskomfortu karstuma vai mitruma dēļ sāks berzēties un rīvēties kur vien iespējams un kažociņš būs sabojāts.
Mitruma un berzes ietekmē aitai mugurā vairs nebūs vis gaisīgais elpojošais kažoks, bet voiloka (filca) kārta, zem kuras jūsu aitiņa nejutīsies labi – pastiprināti svīdīs, enerģiju tērēs sevis dzesēšanai. Līdz ar to zaudēs svaru, zudīs imunitāti un kļūs par parazītu upuri. Visvairāk no vilnas filcēšanās cieš romānovas un haidšnukes aitas.
Pārbaudiet kādā stāvoklī ir jūsu aitu kažociņi. To viegli izdarīt dažām. drošākām aitām, ar pirkstiem iztaustot kažoku, ja vilna ir gaisīga, kažociņš mīksts, tad viss kārtībā, bet ja jūtam tādu kā brūnu vesti, tad vislabāk tomēr padomāt par aitas cirpšanu.
Cirpšanas pakalpojumi tiek sniegti visa gada garumā, jebkurā Latvijas vietā.

Facebooktwitterrssby feather

Atbildēt