Grūsno aitu ēdināšana optimālai rentabilitātei un veselībai

“Volmix” seminārs Jelgavā “Grūsno aitu ēdināšana optimālai rentabilitātei un veselībai”
Datums: 8. Novembris, 2016
Vieta: LLU VMF
Dr Cliff Lister – dzīvnieku ēdināšanas speciālists, Crystalyx tehniskais direktors. Lektors pārrunās, kā samazināt jēru mirstības līmeni to dzimšanas laikā, kā panākt maksimālu izaugsmes tempu jaundzimušo jēru vidū. Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar jaunākajiem pētījumiem grūsno aitu māšu ēdināšanā. Pareiza un pilnvērtīga ēdināšana ir atslēga ne tikai veselīgai aitu mātei, bet arī nozīmīgākais faktors, kas ietekmē jēru saglabāšanu. Lektors apskatīs arī tādas tēmas kā svarīgie faktori ēdināšanā, barības vielu nepieciešamība grūsnības beigās uc.

Semināra programma

9:30 – 10:00 Dalībnieku reģistrācija
10:00 – 10:15 Semināra organizātoru uzruna (VILOMIX/CRYSTALYX)
10:15 – 11:00 Semināra 1.daļa
11:00 – 12:00 Pusdienas
12:00 – 13:30 Semināra 2.daļa
13:30 – 14:00 Kafijas pauze
14:00 – 15:30 Semināra noslēdzošā daļa. Jautājumi, atbildes!
Dalība seminārā bezmaksas.

Lūdzam reģistrēties šeit līdz š.g.4. novembrim.

Seminārs pieteikts kā kvalifikācijas celšanas pasākums LVB.

1. LAAA veiks apmaksu šādiem pasākumiem šķirnes un pārraudzībā esošām saimniecībām, kuri pretendē uz valsts atbalstu (uz 2016.gada 1.jūliju ganāmpulkā ir ne mazāk kā 30 aitu mātes):

1.1. MAEDI-VISNA izmeklējumi – laboratorisko izmeklējumu izdevumu segšana šķirnes un pārraudzības saimniecībām aitu mātēm, vaislas teķiem, vaislas dzīvniekiem vecākiem par 1 gadu. Izmeklējumi obligāti jāveic visu šķirnes aitu audzēšanas saimniecību novietnēm ar M2 statusu. Pārraudzības saimniecības izmeklējumus veic pēc izvēles, Maedi-Visna izmeklējumi, derīgi 12 mēnešus. Novietnēm, kurām ir piešķirts M3 statuss, Maedi-Visna izmeklējumi jāveic katru trešo gadu pēc statusa piešķiršanas. Saimniecībām, kurām ir piešķirts M3 statuss un LDC mājas lapā nav noteikts, ka izmeklējumi jāveic obligāti, netiks piešķirti LAAA apmaksāti izmeklējumi uz Maedi-Visna. Saimniecību (novietņu) saraksts, kurām ir nepieciešams veikt Maedi-Visna izmeklējumus, atrodams LDC mājas lapāhttp://pub.ldc.gov.lv/pub_izm.php
1.2. Bruceloze – laboratorisko izmeklējumu izdevumu segšana šķirnes un pārraudzības saimniecībām aitu mātēm pēc informācijas no Lauksaimniecības Datu centra http://pub.ldc.gov.lv/pub_izm.php
1.3. Skrepi* genotipa izmeklējumi – LAAA veic un sedz izdevumus šķirnes saimniecībām aitu mātēm, vaislas teķiem, vaislas dzīvniekiem vecākiem par gadu un tekošā gadā dzimušām vaislas aitām un teķiem, kuri atstāti audzēšanai.
1.4. DNS* izmeklējumi – LAAA veic un sedz izdevumus augstražīgām vaislas aitu mātēm, teķiem, audzējamām jaunaitām, kas atstātas pamatganāmpulkā un tekošā gadā dzimušiem vaislas teķiem, kuri atstāti audzēšanai.

* – Skrepi un DNS izmeklējumus veic vienreiz dzīvnieka mūžā, izmeklējumus veic atkārtoti tikai tiem dzīvniekiem, kuri jāizmeklē atkārtoti sakrituši vai rezultāti ir atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem.

!!! Ja dzīvnieks, kuram ir veikti DNS izmeklējumi, vismaz 1 gadu netiek izmantots ganāmpulka atražošanai, bet tiek realizēts gaļā, saimniekam izdevumi par izmeklējumiem būs jāatgriež (izņemot gadījumā, ja nepieciešama dzīvnieka piespiedu likvidācija (šādā gadījumā jāsniedz likvidēšanas pamatojums).

Par plānoto izmeklējumu paraugu noņemšanu ganāmpulka dzīvniekiem ir atbildīgs ganāmpulka īpašnieks.
Veterināro izmeklējumu veikšanas kārtības pārkāpumu gadījumā var tikt piemērots atbalsta maksājumu apjoma samazinājums par 10%.
Šķirnes saimniecībās visu paraugu ņemšanu var apvienot vienā reizē, paraugu ņemšanas periods 01.09.2016. – 01.11.2016.

Paraugu ņemšanas laikā saimniecībām papildus tiek apmaksāta 1 stunda nozīmētā veterinārārsta konsultācija.
Pārraudzības saimniecībām jāpiesaka izmeklējumi līdz 29. augustam uz laaab@inbox.lv

LAAA nozīmēto veterinārārstu saraksts:
Ilze Miķelsone – 25663341, 29441892, e-pasts: ilze.reinkalvi@inbox.lv
Jānis Lukaševics – 26234039, e-pasts: zlukasevica@inbox.lv
Daiga Vētra – 29446596, e-pasts: daigavetra@inbox.lv
Dace Trupāne – 29989355, e-pasts: dace.trupane@gmail.com

Facebooktwitterrssby feather

Atbildēt